page-header

Sublimacija

Ši spauda puikiai tarnauja apipavidalinant džemperius, kepuraites, palapines, tentus ir kitus, sudėtingesnės struktūros tekstilės gaminius.

Sublimacinė spauda

Sublimacinė spauda, nors gali nuskambėti ir kiek sudėtingai, tačiau nėra tokia sunki suprasti. Pats žodis sublimacija reiškia cheminio elemento pokytį iš kietosios būsenos į dujas, praleidžiant skysčio būseną. Sublimacinio spausdinimo atveju  vandeniniai dažai, veikiami karščio ir slėgio perkeliami nuo specialaus popieriaus ant sintetinės ar pusiau sintetinės tekstilės, keramikos ar metalo. Procesas praleidžia dažų skysčio būseną, taigi dažams ant audinio ar paviršiaus nereikia džiūti.

Sublimacinės spaudos galimybės

Sublimacinė spauda suteikia du plačius pasirinkimus, kurie aprėpia daug skirtingų produktų. Galite spausdinti ant tekstilės. Svarbu aspektas – tekstilė turi būti sintetinė ar pusiau sintetinė. Ši spauda puikiai tarnauja apipavidalinant džemperius, kepuraites, palapines, tentus ir kitus, sudėtingesnės struktūros tekstilės gaminius. Didelis privalumas – sublimacinė spauda neriboja tekstilės spausdinamo ploto, taigi lanksčiai pritaikomi įvairūs dizainai. Taip pat galite spausdinti ant metalo ar keramikos. Įvairūs suvenyrai, tokie kaip puodeliai, gali būti paprastai personalizuoti pagal pageidavimą. Sublimacinė spauda tiek ant tekstilės tiek ant kietųjų paviršių, pasižymi itin gera kokybe, raiška bei ilgaamžiškumu, kadangi tampa to audinio ar paviršiaus dalimi. Ant tekstilės atliekant sublimacinę spaudą, dažai įsisavina giliai į siūlus ir gali išlikti beveik visą audinio naudojimo laiką. Tai be abejonės vienas patvariausių ir ilgaamžiškiausių spausdinimo būdų.

Sublimacinės spaudos privalumai

  • Ilgaamžiškumas
  • Puiki atvaizdo kokybė
  • Ekonomiška spausdinant mažus kiekius produktų
  • Draugiški gamtai vandeniniai dažai
  • Galimybė spausdinti didelio dydžio paviršius
  • Didelis spalvų pasirinkimas, CMYK spalvų paletė
  • Greitas spausdinimo procesas

 

 

Sublimacinės spaudos trūkumai

Svarbi detalė, prieš renkantis sublimacinę spaudą – spausdinimas galimas tik ant balto ar šviesaus paviršiaus, taigi derėtų apgalvoti spausdinimo būdą arba koreguoti reikiama linkme esamą dizainą.
Taip pat, sublimacinės spaudos gaminiai nėra atsparūs UV spinduliams, taigi ilgainiui būdami atviruose spinduoliuose, gali šiek tiek išblukti.
Nepaisant to, sublimacinė spauda yra vienas iš tinkamiausių pasirinkimų norintiems patvaraus, itin geros kokybės dizaino produkto.

 

 

 

Back to top of page